И двамата платиха висока цена за това, че се осмелиха

...
 И двамата платиха висока цена за това, че се осмелиха
Коментари Харесай

Награда „Сахаров“ за журналисти в затвора

 „ И двамата заплатиха висока цена за това, че се осмелиха да кажат истината (...) и по този метод се трансфораха в знаци на битката за независимост и народна власт “, съобщи ръководителят на Европейския парламент Роберта Мецола.

 

 „ И двамата са публицисти, които сега са в пандиза (...) просто тъй като си правят работата и осъждат несправедливостта “, сподели тя в пленарната зала.

 

Анджей Почобут, сътрудник на авторитетния полски вестник „ Газета Виборча “, беше наказан за „ подкопаване на националната сигурност на Беларус “ и сега излежава осемгодишна присъда в наказателната колония в Новополоцк.

 

Мзия Амаглобели, изтъкнат публицист и създател на две самостоятелни медии в Грузия, беше наказана през август на две години затвор за това, че е блъснала пестник на шеф на полицията по време на проевропейски митинг – случай, наказан от правозащитни организации като опит за ограничение на свободата на печата.
Източник: frognews.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР